Więcej

  Porzucone beczki z chemikaliami. Zatrzymano dwóch mężczyzn

  Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim potwierdziła, że zatrzymano dwóch mężczyzn w sprawie porzucenia beczek z niebezpiecznymi substancjami w Szczurach w województwie wielkopolskim. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

  Beczki z chemikaliami zostały znalezione w maju br. Znajdowały się w porzuconej naczepie ciężarówki przy drodze krajowej w miejscowości Szczury w Wielkopolsce. Na miejscu przez wiele tygodni pracowali strażacy i policjanci. Beczki udało się całkowicie usunąć dopiero po trzech miesiącach.

  W sprawie porzuconych beczek zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 52 lata. Obaj są mieszkańcami województwa dolnośląskiego.

  Podejrzani usłyszeli zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

  – Wbrew przepisom składowali i transportowali w około 100 stalowych beczkach substancje chemiczne o właściwościach szkodliwych i łatwopalnych m.in. toluen lub etylobenzen – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

  Dodatkowo 28-latek usłyszał również zarzut zeszlifowania oraz wycięcia przy pomocy szlifierki znaków indentyfikacyjnych umieszczonych na naczepie.

  Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

  Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: wlkp24.info

  WiadomościPorzucone beczki z chemikaliami. Zatrzymano dwóch mężczyzn