Porzucone beczki z chemikaliami. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim potwierdziła, że zatrzymano dwóch mężczyzn w sprawie porzucenia beczek z niebezpiecznymi substancjami w Szczurach w województwie wielkopolskim. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

z chemikaliami zostały znalezione w maju br. Znajdowały się w porzuconej naczepie ciężarówki przy drodze krajowej w miejscowości Szczury w Wielkopolsce. Na miejscu przez wiele tygodni pracowali i policjanci. Beczki udało się całkowicie usunąć dopiero po trzech miesiącach.

W sprawie porzuconych beczek zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 52 lata. Obaj są mieszkańcami województwa śląskiego.

Podejrzani usłyszeli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

– Wbrew przepisom składowali i transportowali w około 100 stalowych beczkach o właściwościach szkodliwych i łatwopalnych m.in. toluen lub etylobenzen – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodatkowo 28-latek usłyszał również zarzut zeszlifowania oraz wycięcia przy pomocy szlifierki znaków indentyfikacyjnych umieszczonych na naczepie.

na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wlkp24.info

#BejmyNEWSPorzucone beczki z chemikaliami. Zatrzymano dwóch mężczyzn