Więcej

  Polska: Rekordowe upały. Ostrzeżenie trzeciego stopnia!

  IMiGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla większości regionów Polski. W województwie podkarpackim obowiązuje trzeci stopień ostrzeżenia. Temperatury mogą tu dziś przekroczyć 35 stopni!

  30 czerwca w części kraju dadzą się we znaki rekordowe upały. IMiGW nie wydało ostrzeżenia jedynie dla trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego. W pozostałych obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, a w województwie podkarpackim – nawet trzeciego. Poza rekordowymi upałami nad krajem rozhulają się także silne burze i nawalne deszcze. Taka pogoda zdarza się raz na 20 lat!

  Na północnym zachodzie będzie dużo chmur i będzie padał deszcz – może być ulewny. W pozostałych częściach kraju pojawią się rozpogodzenia, ale po południu i wieczorem mogą wystąpić burze w pasie od Śląska po Pomorze Gdańskie i Warmię. Burze mogą być gwałtowne i może też spaść grad, a wiatr może wiać z prędkością do 90 km na godzinę. Podczas burz może też wystąpić nawalny deszcz, nawet do 40 mm.

  Na północnym zachodzie i północy nie będzie gorąco: temperatura nie przekroczy tu 25 st. Celsjusza. Podobnie będzie w województwie lubuskim. W pozostałych częściach kraju będzie upał do 30-34 stopni, a na południowym wschodzie, w województwie podkarpackim, nawet do 37 stopni.

  IMiGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed upałem dla większości Polski, z wyjątkiem województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i podkarpackiego.
  “Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w piątek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – informuje IMiGW.

  Ostrzeżenie obowiązuje od 30 czerwca, od godziny 12.00, do 1 lipca, do godziny 20.00.

  Natomiast w województwie podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem. Tu temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 32°C do 35°C, w czwartek i piątek lokalnie 37°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C. Ostrzeżenie obowiązuje od 28 czerwca, od godziny 23.14, do 1 lipca, do godziny 20.00.

  WiadomościPolska: Rekordowe upały. Ostrzeżenie trzeciego stopnia!