Więcej

  Polska ambasada w Moskwie została oblana czerwoną farbą!

  Nagrania obiegły już wszystkie media: widać na nich, jak trzech mężczyzn oblewa czerwoną farbą tablicę informacyjną polskiej ambasady niszcząc godło, a także budkę wartownika, ogrodzenie i okna budynku. Ambasador czeka na przyjazd milicji.

  Rosyjskie media już zdążyły podać informację o akcji, nazywając to “symetrycznym odwetem” – chodzi o oblanie czerwoną farbą ambasadora rosyjskiego w Warszawie podczas składania kwiatów z okazji 9 maja. Oblania dokonała ukraińska dziennikarka.

  Według nagrania opublikowanego przez telewizję Biełsat, trzej mężczyźni podeszli pod bramę polskiej ambasady w Moskwie – jeden z nich oblał farbą tablicę informacyjną na budynku wartowników i godło, drugi oblał okna i ogrodzenie.

  Jak poinformował ambasador Krzysztof Krajewski, czeka teraz na przyjazd milicji, która ma się zająć znalezieniem sprawców tego przestępstwa.

  Warto dodać, że polski ambasador był dziś wezwany do rosyjskiego MSZ w sprawie incydentu oblania farbą w Warszawie, a strona rosyjska podczas spotkania wyraziła ustny protest z tego powodu. Ambasador natomiast powtórzył tam oficjalne stanowisko ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua w tej sprawie – przypomnijmy, że minister Rau stwierdził, że ten incydent nie powinien się wydarzyć.

  WiadomościPolska ambasada w Moskwie została oblana czerwoną farbą!