Policyjny pościg za 26-latkiem z zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci z Zambrowa próbowali zatrzymać do kontroli kierującego samochodem osobowym, ale mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariusze ruszyli w . Jak się okazało, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W pojeździe policjanci znaleźli . 26-latek został zatrzymany.

We wtorek policjanci z Zambrowa w województwie podlaskim kontrolowali prędkość z jaką poruszali się w okolicy Woli Zambrowskiej. Po godzinie 20:00 ich uwagę zwrócił osobowy marki volvo, który poruszał się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ale mężczyzna siedzący za kierownicą nie zwracał uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu. Policjanci ruszyli w pościg.

Mężczyzna uciekał ulicami Zambrowa stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu; zmuszał innych kierowców do zjazdu na pobocze, wjechał pod prąd na rondo, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Przed brawurową ucieczką nie powstrzymała go z pojazdem ciężarowym.

Kierowca kontynuował ucieczkę drogą krajową nr 8. W województwie mazowieckim do pościgu włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej, którzy zablokowali drogę i uniemożliwili dalszą ucieczkę.

W okolicy miejscowości Poborze mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że siedzący za kierownicą 26-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych . W pojeździe funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli marihuanę. Ponadto od kierowcy pobrano krew do badania na obecność środków odurzających w organizmie.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że samochód, którym poruszał się mężczyzna nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych.

Pojazd odholowano na , a kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał niestosowania się do zakazu orzeczonego przez sąd, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSPolicyjny pościg za 26-latkiem z zakazem prowadzenia pojazdów