Policyjny pościg w Strzelcach Opolskich. Dwie osoby zatrzymane

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 22-letniego kierowcę samochodu osobowego marki audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyźnie towarzyszyła , która uciekła z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

W piątek, 20 listopada w godzinach porannych funkcjonariusze ze Strzelec Opolskich zwrócili uwagę  na mężczyznę siedzącego za kierownicą samochodu osobowego marki audi. 22-latek był znany policji za wcześniejsze konflikty z prawem. Kiedy policjanci podeszli do samochodu, aby wylegitymować 22-latka, mężczyzna nagle ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w . nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu do kontroli.

Po kilkunastominutowym pościgu, 22-latek zatrzymał , wysiadł i wraz z pasażerką kontynuował ucieczkę pieszą. Podejrzani zostali zauważeni przez inny patrol policji będący w pobliżu i .

Okazało się, że 16-letnia pasażerka audi jest poszukiwana za ucieczkę z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nastolatka została zatrzymana i przewieziona do placówki, którą opuściła bez pozwolenia.

W pozostawionym samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwa młynki do rozdrabniania narkotyków oraz dwie wagi. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że 22-latek prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie została pobrana krew do badań.

Kierowca został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał niezatrzymania się do kontroli. 22-latek przyznał się do winy. Grozi mu kara do lat pozbawienia wolności.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSPolicyjny pościg w Strzelcach Opolskich. Dwie osoby zatrzymane