Więcej

  Policjant na urlopie zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny handel amunicją w Gdańsku

  W Gdańsku, podczas weekendowego targu, funkcjonariusz policji z komendy miejskiej, będąc na urlopie, zatrzymał dwóch obcokrajowców podejrzanych o nielegalne sprzedawanie amunicji. Mężczyźni, obywatele Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, w wieku 52 i 41 lat, mieli oferować naboje do broni gazowej bez odpowiednich zezwoleń. Zdarzenie to miało miejsce w sobotni poranek, który początkowo zapowiadał się jako spokojny dzień ogrodniczych zakupów dla policjanta.

  Policjant, który przybył na targ w poszukiwaniu sadzonek do swojego ogrodu, natknął się na stoisko, na którym zauważył przezroczyste pudełko z podejrzaną zawartością. Po dokładniejszym przyjrzeniu się, rozpoznał w nim amunicję. Natychmiast zidentyfikował się jako funkcjonariusz i zatrzymał jednego ze sprzedawców, a chwilę później drugiego, który przybył na stoisko twierdząc, że również bierze udział w handlu.

  Na miejsce zdarzenia wezwano dodatkowy patrol, który pomógł w zabezpieczeniu dowodów i przewiezieniu zatrzymanych na komisariat. Zabezpieczona amunicja została przekazana biegłemu balistyki, który potwierdził, że są to naboje 8 mm do broni gazowej. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty próby handlu amunicją bez wymaganego zezwolenia i zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

  W Polsce handel amunicją bez odpowiednich zezwoleń jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  policja.pl
  WiadomościPolicjant na urlopie zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny handel amunicją w...