Policjanci zatrzymani za korupcję. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do aresztu

Siedmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole w województwie wielkopolskim zostało zatrzymanych w sprawie o korupcję. Jak poinformowała rzecznik Prasowa KPP w Kole, Weronika Czyżewska, w większości pracowali w Wydziale Ruchu Drogowego.

Do zatrzymania siedmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole doszło 7 grudnia. Dzień później zatrzymani usłyszeli w sprawie o charakterze korupcyjnym.

w Prokuraturze Okręgowej w Koninie było prowadzone od stycznia 2020 r. Na podstawie zebranych materiałów, postawił funkcjonariuszom zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Przede wszystkim policjanci podejrzani są o ”przekroczenie uprawnień  w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych i w celu osiągnięcia korzyści majątkowych lub osobistych innych osób” – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie prokurator Aleksandra Marańda.

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych do sądu skierowano wniosek o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych.

We wtorek, 8 grudnia Rejonowy w Koninie wobec pięciu podejrzanych zastosował dozór policji, poręczenia majątkowe oraz zakaz kontaktowania się ze wskazanymi w postanowieniu osobami. Jednocześnie Komendant Powiatowy Policji w Kole zawiesił funkcjonariuszy w wykonywaniu czynności służbowych.

W stosunku do dwóch funkcjonariuszy, wobec których zebrano najwięcej materiałów obciążających zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

Za popełnione przestępstwa grozi policjantom do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: e-kolo.pl

#BejmyNEWSPolicjanci zatrzymani za korupcję. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do aresztu