Policjanci odnaleźli ciała dwóch kobiet i psa. Czy to zaginione z Częstochowy?

fot. Śląska Policja

Funkcjonariusze śląskiej policji w rejonie Romanowa odnaleźli dwa ciała kobiet i zwłoki psa. To prawdopodobnie ciała zaginionych kobiet.

Policjanci dzięki ustaleniom ze śledztwa i relacjom świadków skoncentrowali się na poszukiwaniach w pobliżu stacji paliw zlokalizowanej na dawnej „Gierkówce”. I ich działania dały efekty: 21 lutego podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki Oliwii, policjanci uczestniczący w działaniach odnaleźli zwłoki, najpierw kobiety oraz psa, a po niespełna dwóch godzinach drugiej kobiety. Ciała były zakopane na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie.

Wszystkie czynności na miejscu odbywają się pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, a działaniami służb w terenie kieruje zastępca Komendanta Miejskiego w Częstochowie. W poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przewodnicy psów z Wrocławia, katowicki oddział prewencji, pododdział z Częstochowy oraz mundurowi z komendy głównej. Na miejscu byli również strażacy z częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej.

„Prokurator nadzorował oględziny zarówno odnalezionych zwłok, jak i miejsca ich ujawnienia” – informują śląscy policjanci. – „W pierwszej kolejności śledczy muszą potwierdzić tożsamość kobiet oraz ustalić przyczyny zgonu. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni w sprawie zaginięcia dwóch częstochowianek, zatrzymali 52-letniego Krzysztofa R. Usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa”.

Policjanci podziękowali mediom, społeczeństwu, grupom poszukiwawczym i wolontariuszom, którzy pomagali w poszukiwaniach, za zaangażowanie, a także za przekazywane informacje.
„Jedna z nich okazała się bardzo przydatna i w oparciu o bardzo skrupulatne ustalenia kryminalnych z Częstochowy, pozwoliła jeszcze bardziej zawęzić obszar poszukiwań” – podkreślają policjanci. – „W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie istotnych informacji i apelujemy do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy 20.00 a 0.00 widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód. Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: [email protected] Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość”.

Źródło: Śląska Policja
Podziel się: