Więcej

  Policja żegna komisarza Wojciecha Grudzienieckiego. “Odszedł na wieczną służbę”

  “Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi kom. Wojciecha Grudzieckiego z Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Bydgoszczy” – napisali bydgoscy policjanci na swojej stronie.

  Komisarz Grudzieniecki miał zaledwie 43 lata. Służbę rozpoczął w 1999 r. w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy. Po 10 latach zdobywania policyjnych szlifów został dzielnicowym i służył na bydgoskim Błoniu. Przez pół roku odbywał staż u boku oficera łącznikowego polskiej policji w Londynie. Za kilka dni – 1. maja – obchodziłby 12. rocznicę rozpoczęcia służby w Wydziale Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w Zespole do spraw Międzynarodowej Współpracy Policji.

  “Wojtek był bardzo serdeczny i pracowity, tryskał humorem i dowcipem. Pogodą ducha zarażał każdego dnia, bo jak mawiał “dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” – mówili o nim jego koledzy.

  Od pewnego czasu komisarz miał jednak problemy ze zdrowiem. Kilka dni temu te problemy okazały się na tyle poważne, że trzeba go było przewieźć do szpitala. Tam też zmarł 18 kwietnia wieczorem. Pozostawił pogrążone w żalu żonę i córkę, a także przyjaciół i kolegów z pracy. Wszystkim będzie bardzo brakowało jego optymizmu i uśmiechu.
  “Odszedł na wieczną służbę” – mówią policjanci.

  WiadomościPolicja żegna komisarza Wojciecha Grudzienieckiego. "Odszedł na wieczną służbę"