Więcej

  Pogrzeb Tadeusza Rossa. Kto go pożegnał?

  Wybitny satyryk, aktor i polityk został pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach, a w ostatniej drodze towarzyszyli mu między innymi żona Małgorzata Potocka, satyryk Jacek Fedorowicz i aktorzy Dariusz Kordek oraz Ewa Kuklińska.

  Tadeusz Ross zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia w wieku 83 lat. Chorował na covid-19 i z tego powodu kilka dni wcześniej trafił do szpitala. Jego pogrzeb odbył się 22 grudnia na cmentarzu wojskowym na Powązkach i zgromadził wiele wybitnych osobistości ze wszystkich obszarów działalności bliskiej Tadeuszowi Rossowi.

  A warto przypomnieć, że choć najbardziej znany jako satyryk, autor programów “Zulu-Gula” czy “Rossmówki”- te ostatnie we współpracy z Piotrem Fronczewskim – był też cenionym aktorem, absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a także politykiem. W 2006 roku został radnym Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, a w 2007 – posłem tej partii.

  W 2013 został europosłem zastępując Rafała Trzaskowskiego, który złożył mandat zostając ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, a od 2018 roku ponownie był warszawskim radnym.

  Źródło: Fakt
  WiadomościPogrzeb Tadeusza Rossa. Kto go pożegnał?