Pogrzeb Tadeusza Rossa. Kto go pożegnał?

fot. webandi - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Wybitny satyryk, aktor i polityk został pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach, a w ostatniej drodze towarzyszyli mu między innymi żona Małgorzata Potocka, satyryk Jacek Fedorowicz i aktorzy Dariusz Kordek oraz Ewa Kuklińska.

Tadeusz Ross zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia w wieku 83 lat. Chorował na covid-19 i z tego powodu kilka dni wcześniej trafił do szpitala. Jego pogrzeb odbył się 22 grudnia na cmentarzu wojskowym na Powązkach i zgromadził wiele wybitnych osobistości ze wszystkich obszarów działalności bliskiej Tadeuszowi Rossowi.

A warto przypomnieć, że choć najbardziej znany jako satyryk, autor programów „Zulu-Gula” czy „Rossmówki”- te ostatnie we współpracy z Piotrem Fronczewskim – był też cenionym aktorem, absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a także politykiem. W 2006 roku został radnym Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, a w 2007 – posłem tej partii.

W 2013 został europosłem zastępując Rafała Trzaskowskiego, który złożył mandat zostając ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, a od 2018 roku ponownie był warszawskim radnym.

Źródło: Fakt
Podziel się: