Podano termin pierwszych szczepień na koronawirusa w Polsce

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że pierwsze 10 tysięcy dawek na wirusa SARS-CoV-2 trafi do Polski 26 grudnia. Już następnego dnia rozpoczną się szczepienia.

W poniedziałek () warunkowo autoryzowała szczepionkę na koronawirusa opracowaną przez firmy i BioNTech. W przeciągu kilkunastu kolejnych godzin Komisja Europejska dopuściła szczepionkę do użycia we wszystkich krajach wspólnoty. Teraz rozpocznie się dystrybucja szczepionki do poszczególnych krajów .

Jak zapowiedział Michał Dworczyk, otrzymała deklarację, że pierwsze 10 tys. dawek szczepionki trafi do naszego kraju już 26 grudnia w godzinach wieczornych. Następnego dnia preparat będzie dystrybuowany do poszczególnych placówek medycznych i jeszcze tego samego dnia rozpoczną się szczepienia.

– Od strony organizacyjnej Polska jest przygotowana do tego, aby do wybranych szpitali węzłowych, w których rozpoczną się szczepienia preparat dotarł 27 grudnia przed południem. Te 10 tys. dawek zostanie wykorzystanych jeszcze tego samego dnia. Oznacza to, że w tym dniu zaszczepionych zostanie 10 tys. osób – zapowiedział Michał Dworczyk.

Jako pierwsi szczepionkę otrzymają pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy i farmaceuci, a także pracownicy Domów Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym również w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Jak zapowiada szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień do ńca grudnia Polska otrzyma kolejne 300 tys. dawek szczepionki. planuje, że do końca stycznia r. zostanie zaszczepionych ok. 750 tys. ów.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSPodano termin pierwszych szczepień na koronawirusa w Polsce