poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Podała synowi śmiertelną dawkę środków odurzających

25-letnia Ashley Marks z w amerykańskim stanie Teksas została oskarżona o sześcioletniego syna Jasona Sanchez-Marksa. zmarło na skutek podania mieszkanki środków odurzających. Jak ustalili śledczy, chciała w ten sposób wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia.

Do doszło w czerwcu 2020 r. Po roku, śledczy zatrzymali 25-letnią Ashely Marks. Kobieta usłyszała już dzieciobójstwa.

Jak powiedział, cytowany przez TVP Info, prok. Gilbert Sawtelle z prokuratury hrabstwa Harris, prawdopodobnie 25-latka otruła syna mieszanką narkotyków. Celem jej działania było pieniędzy z ubezpieczenia, które wykupiła zaledwie miesiąc przed tragiczną śmiercią chłopca.

Z ustaleń śledczych wynika, że 25-letnia licencjonowana agentka ubezpieczeniowa z Teksasu podała sześcioletniemu synowi śmiertelną dawkę metamfetaminy oraz leków dostępnych na receptę.

Tuż przed śmiercią, 6-latek i jego o dwa lata młodsza siostra mieszkali u dziadka. U obojga zdiagnozowano gruźlicę i na czas choroby wyprowadzili się od swojej .

Kobieta przyszła jednak w odwiedziny. Chciała podać dzieciom lekarstwa, ale 4-letnia odmówiła przyjęcia środków przygotowanych przez matkę. To ocaliło jej życie, bo zamiast lekarstw, 25-latka przygotowała środki odurzające.

Dwa dni później chłopiec poczuł się gorzej, a mężczyzna zadzwonił do matki chłopca informując o jego złym stanie zdrowia. Nikt jednak nie skontaktował się z lekarzem.

27 czerwca dziecko straciło przytomność. Dziadek zadzwonił wówczas na policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, chłopiec już nie żył.

W środę 25-letnia Ashley Marks została zatrzymana i przewieziona do aresztu. odmówił wyznaczenia kaucji za jej zwolnienie.

#BejmyNEWSPodała synowi śmiertelną dawkę środków odurzających