Po zderzeniu pojazdy wypadły z drogi

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek na trasie pod Gorzowem Wielkopolskim w województwie lubuskim. Zderzył się bus z ciężarówką. W wyniku uderzenia oba pojazdy wypadły z drogi.

Zgłoszenie o wypadku na trasie S3 gorzowskie służby otrzymały w poniedziałek, 14 grudnia ok. godziny 18:30. Osoba zgłaszająca przekazała, że na wysokości miejscowości Marwice zderzyły się dwa pojazdy: i bus. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz ę.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że ciężarówki jadący w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego uderzył w busa. W chwili zderzenia, kierowca pojazdu dostawczego znajdował się poza samochodem.

– Mężczyzna został zahaczony przez ciężarówkę – przekazał podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

W wyniku wypadku poważnych obrażeń doznał kierowca busa, który został przewieziony do szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Siła uderzenia spowodowała, że oba pojazdy przerwały barierki ochronne znajdujące się wzdłuż jezdni i wypadły na pobocze. Ciężarówka wpadła do przydrożnego rowu i wywróciła się na bok. Bus został niemal całkowicie zniszczony.

na odcinku była przez wiele godzin całkowicie zablokowana. wyznaczyła objazdy.

Źródło: newslubuski.pl

#BejmyNEWSPo zderzeniu pojazdy wypadły z drogi