Pijany ojciec za kierownicą, w samochodzie pięcioro dzieci

Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowa Kubra w województwie podlaskim. Nieodpowiedzialny ojciec usiadł za kierownicą po spożyciu alkoholu. Przewoził pięcioro swoich , z których żadne nie siedziało w foteliku i nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci zatrzymali do kontroli 46-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 30 kilometrów na godzinę. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 46-letniego mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność niemal dwóch promili alkoholu w organizmie.

Wewnątrz pojazdu znajdowało się pięcioro dzieci, z których najmłodsze miało cztery lata. Żaden z małoletnich ów nie siedział w foteliku, nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że pojazd, którym poruszał się ojciec z dziećmi nie był przystosowany do przewozu tylu osób.

Za jazdę pod wpływem alkoholu i narażenie na utratę zdrowia bądź życia swoich dzieci, 46-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują, aby po spożyciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę. zwalnia szybkość reakcji i zmniejsza widzenia, co stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSPijany ojciec za kierownicą, w samochodzie pięcioro dzieci