Pijani turyści wyszli w góry. Interweniowali ratownicy

W stanie hipotermii byli dwaj , którzy po spożyciu alkoholu postanowili wybrać się na wycieczkę w . Planowali przejść szlakiem przez Szeroki Wierch i Tarnicę w Bieszczadach. Niestety, jeden z mężczyzn doznał urazu kolana i potrzebował pomocy. Na ratunek wezwano Górskie Ochotnicze Ratunkowe.

Zgłoszenie o mężczyźnie potrzebującym pomocy wpłynęło do w poniedziałek ok. godziny 14:00. z urazem kolana znajdował się w okolicy Przełęczy pod Tarnicą.

Po dotarciu ów ze Stacji w Ustrzykach Górnych na wskazane miejsce okazało się, że kompletnie pijanego mężczyznę sprowadzili ze szlaku inni . Poszkodowany, do którego wezwano ratowników również został sprowadzony przez przypadkowych turystów. Obaj mężczyźni znajdowali się w stanie głębokiego upojenia alkoholowego.

Dwaj poszkodowani turyści byli w stanie hipotermii. W trakcie zwożenia obu mężczyzn, stan zdrowia jednego z nich zaczął się pogarszać. Na miejsce wezwano więc zespół ratownictwa medycznego.

podkreślają, że gdyby nie i odpowiedzialne zachowanie przypadkowych turystów, obaj mężczyźni mogliby nie przeżyć wycieczki.

GOPR apeluje, aby po spożyciu alkoholu nie wychodzić w góry i dostosować trasę wycieczek do własnych możliwości oraz kondycji.

Źródło: facebook

#BejmyNEWSPijani turyści wyszli w góry. Interweniowali ratownicy