Pijane 13-latki na ulicach Oleśnicy

Policjanci z Oleśnicy w województwie śląskim znaleźli i odwieźli do domu dwie 13-latki, które były kompletnie pijane. Funkcjonariusze sprawdzają skąd miały i czy nie doszło do naruszenia prawa.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w Oleśnicy. Policjanci zostali wezwani na zupełnie inną interwencję. Dojeżdżając na miejsce zauważyli, że ktoś leży na chodniku. Zatrzymali pojazd, żeby sprawdzić, co się wydarzyło i czy nie jest potrzebna .

Okazało się, że na chodniku leżała pijana 13-latka.

– Jej stan wskazywał na . Miała problemy z utrzymaniem się na nogach, nie mogła wstać o własnych siłach – powiedziała Izabela Michalska z oleśnickiej policji.

Chwilę później zjawiła się druga , również nietrzeźwa. Dziewczyna utrzymywała się na własnych nogach, ale miała wyraźne trudności z mówieniem. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że obie wcześniej spożywały alkohol.

Obie 13-latki zostały przekazane pod opiekę rodziców. Funkcjonariusze będą sprawdzać skąd nastolatki miały alkohol. Niewykluczone, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie; wszystko zależy od ustaleń w sprawie prowadzonej pod kątem demoralizacji nieletnich.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSPijane 13-latki na ulicach Oleśnicy