Więcej

  Pies zagryzł swojego 83-letniego pana. Krzyk mężczyzny usłyszał jego syn

  83-latek z poważnymi obrażeniami ciała spowodowanymi pogryzieniem przez psa trafił do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wszedł nakarmić psa, a ten rzucił się na niego.

  Do zdarzenia doszło 23 sierpnia około godziny 19.00 w gminie Horodło, jak informuje lubelska policja. Dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie na jednej z posesji doszło do pogryzienia mężczyzny przez psa.

  “Ze wstępnych ustaleń wynika, że 83-latek będąc na swojej posesji wszedł do kojca w celu nakarmienia zwierzęcia” – relacjonują funkcjonariusze z Hrubieszowa. – “W pewnym momencie pies rzucił się na niego i zaczął go gryźć, po czym wybiegł za rannym panem na podwórko. Krzyk 83-latka usłyszał jego syn, który szybko odciągnął od niego psa, a następnie zamknął w kojcu”.

  Syn natychmiast udzielił ojcu pierwszej pomocy ojcu, wezwał też na miejsce pogotowie. Niestety, pomimo pomocy medycznej 83-latek zmarł w wyniku poniesionych ran.

  Policjanci ustalili, że rodzina posiadała tego psa od 3 lat. Zwierzę miało wszystkie wymagane szczepienia i jak zapewniali członkowie rodziny, nigdy wcześniej nie było agresywne.

  Pies został zabezpieczony przez lekarza weterynarii do badań. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

  WiadomościPies zagryzł swojego 83-letniego pana. Krzyk mężczyzny usłyszał jego syn