Pawłowicz kontra Tusk: sędzia skomentowała świąteczne życzenia lidera PO

fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons

Życzenia złożone przez Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej, bardzo zdenerwowały Krystynę Pawłowicz, sędzię Trybunału Konstytucyjnego. Postanowiła odpowiedzieć liderowi PO w charakterystycznym dla siebie stylu.

Donald Tusk z okazji świąt Bożego Narodzenia złożył na Twitterze Polakom życzenia świąteczne z obietnicą, że w następne święta „Polska będzie oswobodzona od zła i kłamstwa”.

Lider PO co prawda nie wymienił żadnej partii ani żadnego polityka w swoim wpisie, jednak jego życzenia i tak nie spodobały się Krystynie Pawłowicz. I postanowiła na nie odpowiedzieć. „Psie głosy nie idą pod niebiosy” – napisała liderowi PO. Potem wytłumaczyła, że odpowiedziała cytatem na cytat, a użyte przez nią przysłowie ma oznaczać, że „prośby niegodne wysłuchania i spełnienia są lekceważone”.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prawdopodobnie miała na myśli słynną już wypowiedź Donalda Tuska pod adresem prezydenta Dudy, w której zacytował fragment wiersza Czesława Miłosza „Który skrzywdziłeś”, podczas protestu w sprawie lex TVN. Nie była jedynym politykiem, który był oburzony ta wypowiedzią Tuska, ale to ona dała temu wyraz w najbardziej dosadny sposób.

Źródło: Fakt
Podziel się: