Parafianie kontra ksiądz. Interweniowała policja

Konflikt między parafianami a proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Jaworznie w woj. opolskim narastał od dłuższego czasu. Apogeum nastąpiło 3 lipca, gdy chcieli wywieźć księdza na taczce. Interweniowała .

Mieszkańcy zgromadzili się przed ściołem, jak informuje portal klobucka.pl, i po mszy zamierzali wywieźć księdza na taczkach. Ten, świadom nastrojów parafian, nie chciał wyjść z kościoła. Opuściło go dopiero po przyjeździe policji i w jej asyście.

Według portalu klobucka.pl, konflikt między mieszkańcami a księdzem trwa od dawna. Ostatnio podczas pogrzebu 25-latka porażonego przez bardzo źle się o nim wypowiadał podczas nabożeństwa, co bardzo oburzyło rodzinę chłopaka i pozostałych mieszkańców. Gdy w rodzinie zmarł drugi syn, rodzice zorganizowali mu świecki z powodu konfliktu z księdzem.

Takich sytuacji jest bardzo wiele i wierni nie chcą mieć takiego kapłana. Twierdzą, że ich nie szanuje. Próbowali rozmawiać z samym księdzem, jak i z radą parafialną, ale ani jedno, ani drugie nie dało efektu, a jeszcze zaogniło konflikt. Teraz chcą interwencji biskupa diecezji opolskiej Andrzeja Czai. Na razie diecezja nie komentuje sprawy.

#BejmyNEWSParafianie kontra ksiądz. Interweniowała policja