Parafia ukarana za zbyt głośno bijące dzwony

Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu została ukarana mandatem za zbyt głośno bijące dzwony. Na hałas narzekali okoliczni mieszkańcy, którym bicie dzwonów przeszkadzało w codziennym życiu.

parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie, podczas niedzielnej mszy św. poinformował wiernych o wizycie inspektorów ochrony środowiska. Urzędnicy pojawili się w ściele 6 grudnia po tym, jak zostali zaalarmowani przez okolicznych mieszkańców o zbyt głośno bijących dzwonach.

Urzędnicy dokonali pomiarów, które wskazywały na przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu. W wyniku przeprowadzonej kontroli, parafia została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

Ponadto parafia została zobowiązana do wyciszenia kościelnych dzwonów, aby uniknąć nałożenia  kolejnych kar za nadmierny hałas. ”W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom” – poinformował proboszcz.

Do podobnej sytuacji doszło w 2017 r. w Rybniku, gdzie inspektorzy ochrony środowiska nałożyli kary na kilka kościołów. za zbyt głośno bijące dzwony otrzymały również w Lubsku w województwie lubuskim oraz Opolu.

Źródło: tenpoznan.pl / polsatnews.pl

#BejmyNEWSParafia ukarana za zbyt głośno bijące dzwony