Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala

66-letni oddziału zakaźnego szpitala we Wrocławiu uciekł ze szpitala. Sprawa trafiła na ę. Kiedy funkcjonariusze podjęli działania poszukiwawcze, mężczyzna sam zgłosił się na oddział.

66-letni pacjent zakażony koronawirusem bez zgody opuścił MSWiA przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu. O sprawie poinformowano dyżurnego policji. Funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Ustalono miejsce zamieszkania uciekiniera, kontrolowano tereny przyległe do szpitala oraz sprawdzano miejsca, w których mógł przebywać pacjent.

W trakcie poszukiwań, personel szpitala powiadomił funkcjonariuszy o powrocie 66-latka do szpitala. Mężczyzna sam zgłosił się na oddział. Nie udało się ustalić dokąd uciekł mężczyzna, gdzie przebywał i z kim się kontaktował.

– Czynności procesowe z udziałem tego mężczyzny, które pozwoliłyby na wyjaśnienie kompleksowo tej sytuacji będą możliwe do wykonania dopiero w momencie, kiedy ustanie zagrożenie epidemiczne – przekazał , rzecznik wrocławskiej policji.

Z uwagi na stan epidemii, przesłuchanie 66-latka będzie możliwe dopiero po jego wyzdrowieniu. Na tę chwilę czynności są prowadzone z personelem szpitala i świadkami.

Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy sprowadzenia niebezpieczeństwa epidemiologicznego lub szerzenia zakaźnej. Za tego rodzaju czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSPacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala