Oszukana metodą ”na amerykańskiego żołnierza”. Straciła 50 tysięcy złotych

63-letnia mieszkanka powiatu grójeckiego na Mazowszu padła ofiarą oszusta i straciła 50 tysięcy złotych. Mężczyzna podawał się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Afganistanie. Zapewniał, że resztę życia chce spędzić w Grójcu.

63-letnia poznała mężczyznę o imieniu Hall na portalu społecznościowym. przekonywał kobietę, że jest amerykańskim żołnierzem i lekarzem przebywającym na misji w Afganistanie.

– Mężczyzna twierdził, że po zakończeniu służby zamierza przyjechać do Polski i spędzić resztę życia w Grójcu – przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkomisarz Agnieszka Wójcik.

Oszust poprosił 63-latkę o w realizacji planów związanych z zakończeniem misji w Afganistanie i przyjazdem do Polski. W tym celu kobieta kilkakrotnie dokonała przelewu na wskazane przez mężczyznę konto. miały być przeznaczone na odbiór ważnej przesyłki oraz przyjazd innego lekarza do Afganistanu, który mógłby zmienić ”Halla” na misji. Wtedy mężczyzna mógłby swobodnie przyjechać do Polski.

Łącznie kobieta przelała oszustowi 50 tysięcy złotych.

apeluje o zachowanie rozsądku podczas kontaktów z nieznajomymi za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Schemat działania oszustów jest zazwyczaj taki sam; mężczyzna wydaje się troskliwy, czuły, wrażliwy, romantyczny. Rozkochuje w sobie samotną kobietę, zapewnia o wspólnej przyszłości. Ma dobrze płatną pracę i potrzebuje chwilowej pomocy. Przekazuje numer konta, pobiera pieniądze i znika.

– Warto pamiętać, że oszuści cały modyfikują swój sposób działania i dlatego w każ przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością – apeluje policja.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSOszukana metodą ”na amerykańskiego żołnierza”. Straciła 50 tysięcy złotych