Ojciec, który przetrzymywał dziecko został aresztowany

Łukasz P., który w minioną środę zabarykadował się w pokoju z 4-letnim synem, został aresztowany. Mężczyzna usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu zbliżania się do byłej konkubiny, znieważenia ów i stosowania gróźb karalnych.

Do zdarzenia doszło w środę, 16 grudnia w jednej kamienic przy ul. Słowackiego w Przemyślu w województwie podkarpackim. 36-letni Łukasz P. zabarykadował się w jednym z pokoi, w którym przebywał z kilkuletnim dzieckiem. nie miał zamiaru opuścić zajmowanego pomieszczenia, nie chciał również uwolnić dziecka.

Mężczyzna był agresywny. Groził, że targnie się na swoje życie. Negocjacje z udziałem służb trwały ponad sześć godzin. Z obawy o zdrowie i życie dziecka, podjęła decyzję o siłowym wejściu do pokoju, w którym zabarykadował się Łukasz P.

Po godzinie 21:00 policyjni wyważyli drzwi i weszli do pokoju. po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego trafiło pod opiekę . Chłopiec był cały i zdrowy.

36-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę. W czwartek rano mężczyzna usłyszał przetrzymywania zakładnika, za co grozi mu kara nie mniej 3 lata pozbawienia wolności. Łukasz P. usłyszał również zarzuty złamania sądowego zakazu zbliżania się do byłej konkubiny, znieważenia policjantów i stosowania gróźb karalnych.

na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące. Po badaniach przeprowadzonych przez biegłych psychologów i psychiatrów zostanie wydana opinia dotycząca poczytalności mężczyzny.

Obecnie Łukasz P. przebywa w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy, gdzie z uwagi na stan zdrowia został przewieziony zaraz po usłyszeniu zarzutów. Mężczyzna jest nadzorowany przez ę.

W przeszłości 36-letni Łukasz P. był karany za nękanie, naruszenie miru domowego, a także naruszenie nietykalności cielesnej konkubiny. Na początku grudnia sąd skazał mężczyznę na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł również czteroletni zakaz zbliżania się i kontaktowania z  byłą konkubiną. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSOjciec, który przetrzymywał dziecko został aresztowany