Więcej

  Ogromny pożar w Moskwie. Pali się wysypisko śmieci i hangar z oponami

  W pobliżu autostrady Kaszyrowskiej na obrzeżach Moskwy wybuchł ogromny pożar, najpierw na wysypisku śmieci, później zajął się hangar, w którym są składowane opony. Obecnie pożar obejmuje, jak podała agencja RIA Nowosti, 2 tysiące metrów kwadratowych.

  Ogień zauważono 29 czerwca rano. Według informacji Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych mogło to być podpalenie. Pożar rozpoczął się na wysypisku śmieci, które znajduje się przy autostradzie Kaszyrowskiej, a później przerzucił na znajdujące się wokół niego hangary, w których magazynowane są opony. To właśnie palące się opony sprawiają, że nad miastem unoszą się gigantyczne kłęby czarnego dymu.

  https://twitter.com/Realsto38798463/status/1542074212541730817

   

  Pożar gasi ponad 100 strażaków. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych skierowało do akcji gaśniczej śmigłowiec Ka-32, jednak jak dotąd nie widać efektów jego działalności, jak zresztą i pozostałych służb. Pożar rozwija się niezwykle gwałtownie, jest zagrożenie, że zajmą się sąsiednie budynki. Na razie ogień objął około dwóch tysięcy metrów kwadratowych.

   

  Na miejscu pracuje też mobilne laboratorium, które mierzy zawartość szkodliwych substancji w dymie. Pojawiły się doniesienia o wybuchach – w jednej z hal są składowane butle z gazem, które eksplodowały pod wpływem ognia.

  Na razie nie ma informacji o poszkodowanych.

  WiadomościOgromny pożar w Moskwie. Pali się wysypisko śmieci i hangar z oponami