Więcej

  Ogromny pożar w Moskwie. Pali się centrum biznesowe Grand Setun Plaza

  Tysiąc metrów kwadratowych objętych ogniem, ponad 200 strażaków w akcji i minister sytuacji nadzwyczajnych Aleksander Kurenkow na miejscu. Pali się budynek centrum biznesowego Grand Setun Plaza w Moskwie.

  Pożar zauważono około południa na pierwszym piętrze, ale błyskawicznie rozprzestrzenił się na kolejne. Agencja Interfax podaje, że powodem tak szybkiego zajęcia się ogniem kolejnych pięter budynku – teraz płoną już cztery – jest fakt, że wykonano go w dużym stopniu z łatwopalnych materiałów syntetycznych. W jego gaszeniu nie pomaga nawet padający w Moskwie ulewny deszcz.

  Pożar ma najwyższą, piątą kategorię, ponieważ w budynku przebywają ludzie. Większość pracowników i gości została ewakuowana, to było około 120 osób, ale ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że niektórym osobom odciął drogę ucieczki. Na razie są dwie osoby z obrażeniami. Według agencji Interfax może to być około 15-20 osób. Powodem pożaru według wstępnych ustaleń miało być zwarcie w instalacji elektrycznej. Agencja RIA Nowosti podaje z kolei, że jedna z prawdopodobnych przyczyn jest podpalenie.

  https://twitter.com/rianru/status/1532644768861274112

  Ogień gasi ponad 220 strażaków, 70 wozów i dwa śmigłowce gaśnicze. Ulice wokół budynku są zamknięte dla ruchu ze względu na akcję gaśniczą i dlatego, że budynek może runąć w każdej chwili. Na miejscu jest także minister sytuacji nadzwyczajnych Aleksander Kurenkow, który nadzoruje gaszenie pożaru. Szef moskiewskiego oddziału Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Moskwy Siergiej Żełtow trafił do szpitala z zawałem serca po otrzymaniu informacji o pożarze.

  https://twitter.com/rianru/status/1532671173808558080

  WiadomościOgromny pożar w Moskwie. Pali się centrum biznesowe Grand Setun Plaza