Więcej

  Oficjalnie. Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

  Spekulowano o tym od dawna… Dziś można napisać już oficjalnie. Kosta Runjaić został nowym trenerem warszawskiej Legii. Były szkoleniowiec Pogoni podpisał z nowym klubem umowę do do końca sezonu 2022/23.

  Runjaić był trenerem Pogoni Szczecin przez pięć lat. W tym czasie jego klub zanotował znaczący progres. W poprzednich rozgrywkach do pewnego czasu drużyna ze Szczecina liczyła się nawet w walce o mistrzostwo Polski, ale ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzeciej pozycji.

  Już w trakcie sezonu Runjaić ogłosił, że opuści Szczecin po zakończeniu rozgrywek. Od razu rozpoczęły się też sugestie, że może trafić do Legii Warszawa. Klub ze stolicy ma za sobą beznadziejny sezon. Drużyna, która teoretycznie miała walczyć o mistrzostwo Polski, zakończyła sezon dopiero na 10 pozycji, a przez pewien moment była zaangażowana w walkę o utrzymanie.

  – Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich kryteriach. Poznaliśmy jego warsztat trenerski, metodologię pracy i wymagania wobec zawodników, ale też jego plan na rozwój drużyny. Decyzja miała więc charakter racjonalny, a nie emocjonalny. Wraz z działem sportu stworzymy mu jak najlepsze warunki do przygotowania zespołu. Teraz wraz z trenerem oraz całym działem sportowym dołożymy wszelkich starań, aby wyprowadzić drużynę z kryzysu, który nas dosięgnął. Życzę Koście wielu sukcesów przy Łazienkowskiej – skomentował zatrudnienie nowego trenera dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

  WiadomościOficjalnie. Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa