Oferował fałszywe wyniki testu na koronawirusa. Jest w rękach policji

fot. arembowski - pixabay.com

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali 21-letniego mieszkańca Szczecina, który na jednym z portali internetowych oferował fałszywe zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jak przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji, młody szczecinianin został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujących się na co dzień zwalczaniem cyberprzestępczości.

Jak informuje Interia, młody szczecinianin oferował w Internecie nie tylko zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, ale również zaświadczenie o zwolnieniu z obowiązku noszenia maseczki. Mężczyzna twierdził, że kupione od niego dokumenty są wiarygodne i nie wzbudzą żadnych podejrzeń służb.

21-latek prowadził swoją nielegalną działalność od połowy marca i szybko został namierzony przez policjantów z Wrocławia. Zamiast zarobić pieniądze na fałszywych dokumentach, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt, który był wykorzystywany do publikowania ogłoszeń w Internecie, telefon, za pośrednictwem którego mężczyzna kontaktował się z klientami oraz karty bankomatowe i nośniki pamięci.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna był wcześniej karany za oszustwa.

Dalsze postępowanie będą prowadzić już policjanci ze Szczecina.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Podziel się: