Oczyszczalnia ścieków ”Czajka”. Przewiert pod Wisłą zakończony

Prace nad alternatywnym przesyłem ścieków do oczyszczalni ”” w Warszawie wchodzą w zaawansowany etap. W weekend wodociągowcy zakończyli pod Wisłą.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że w nocy z soboty na niedzielę zakończyły się prace związane z przewiertem pod Wisłą. ”Przed nami jeden z ostatnich kroków – podłączenie układu i rozpoczęcie przesyłu ścieków nowym rurociągiem. Prace trwają 24/h na dobę” – napisała rzeczniczka na swoim profilu na Twitterze.

Prace przy budowie alternatywnego przesyłu ścieków do oczyszczalni ”Czajka” trwają całą dobę.

Po awarii, do której doszło 29 sierpnia miasto zdecydowało się na budowę nowego rurociągu, którym przesyłane będą z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni położonej na prawym brzegu Wisły. Instalacja prowadzona pod dnem rzeki ma mieć długość 800 metrów. Nowy powstaje w technologii bezwykopowej, która polega na jednoczesnym drążeniu i wciskaniu w grunt stalowego rurociągu za ą specjalnej głowicy z tarczą wiercącą. Średnica instalacji wynosi 1,2 metra.

Prace związane z przewiertem zakończyły się zgodnie z planem. ”Rura dotarła do komory odbiorczej. Dalej intensywnie, 24h/dobę pracujemy nad połączeniem układów, by rozpocząć przesył ścieków do Czajki nowym rurociągiem” – informował rzecznik MPWiK Marek Smółka.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSOczyszczalnia ścieków ”Czajka”. Przewiert pod Wisłą zakończony