Nowy komunikat MSZ w sprawie zakazu lotów

Rady Ministrów z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym zawiera wykaz 9 państw i terytoriów, z których nie będą realizowane cywilne połączenia lotnicze. Nowa lista zakazu ów będzie obowiązywała do 8 grudnia 2020 roku.

Rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zakazu lotów do Polski obejmuje 9 państw. Nowy w ruchu międzynarodowym wejdzie w życie w środę, 25 listopada i będzie obowiązywał przez następne dwa tygodnie.

Na liście państw objętych zakazem są lotniska położone na terytorium: Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordanii, Armenii, Kosowa, Macedonii Północnej, Serbii i (z wyjątkiem lotnisk położonych na terenie stanów Illinois i Nowy Jork).

Zakaz lotów nie dotyczy tych państw, które notyfikowały w Polsce rozwiązania dające gwarancję, że na pokład samolotu lecącego do Polski zostaną wpuszczeni wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego na obecność koronawirusa. Listę tych państw przygotowuje minister do spraw zagranicznych.

Lista zakazu lotów nie dotyczy lotnisk położonych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w Strefie Schengen oraz Ukrainy.

Zakaz nie obejmuje również lotów realizowanych na zlecenie bądź za zgodą prezesa Rady Ministrów oraz na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

W rozporządzeniu zabezpieczono możliwość bezpiecznego i niezakłóconego powrotu do Polski osobom przebywającym na urlopach poza granicami kraju w ramach zorganizowanych grup turystycznych samolotami wyczarterowanymi przed 25 listopada 2020 roku na zlecenie biur podróży.

Rozporządzenie o zakazie lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym będzie obowiązywało od środy, 25 listopada do 8 grudnia.

Źródło: gov.pl

#BejmyNEWSNowy komunikat MSZ w sprawie zakazu lotów