Niezwykłe zjawisko na niebie

21 grudnia zobaczymy Gwiazdę Betlejemską. Na  niebie będzie można zaobserwować największe zbliżenie się do siebie planet Saturna i Jowisza. To właśnie te planety miały być słynną Gwiazdą Betlejemską i zaprowadzić trzech mędrców do Betlejem.

W poniedziałek, 21 grudnia na niebie zagości bardzo rzadkie zjawisko w postaci zbliżenia się do siebie planet i . Ostatni raz zjawisko określane mianem Gwiazdy Betlejemskiej miało miejsce 800 lat temu, w 1226 roku.

Tzw. to zjawisko, które powstaje z wielkiej koniunkcji Saturna z Jowiszem. Istnieje pogląd, że to właśnie te dwie planety układu słonecznego stworzyły gwiazdę, która zaprowadziła trzech mędrców do Betlejem, gdzie narodził się .

Wielka koniunkcja Saturna i Jowisza to zjawisko niezwykle rzadkie na niebie. Poprzednim można je było zaobserwować w 1226 r., kolejne pojawi się w roku 2080.

Tzw. Gwiazda Betlejemska najbardziej będzie widoczna w rejonie równika, ale przy dobrej pogodzie i bezchmurnym niebie powinni ją zaobserwować również mieszkańcy innych regionów ziemi.

Podczas zbliżenia się obu planet do siebie, które nastąpi 21 grudnia, Saturn i Jowisz będą wyglądały jak podwójna, mocno świecąca .

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSNiezwykłe zjawisko na niebie