Nieznany sprawca potrącił na pasach trzynastolatkę. Dziecko było pijane

fot. Sławek Wąchała

Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 73 w Morawicy, w powiecie kieleckim. Nieznany sprawca potrącił dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię na przejściu i uciekł, nie udzielając jej pomocy.

Jak informuje portal echodnia.eu, wypadek miał miejsce 27 sierpnia o 20.40. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jechał z Woli Morawickiej w kierunku Bilczy. Tuż przed przejściem dla pieszych wyprzedzał inny pojazd – i zapewne to było powodem potrącenia dziewczynki.

Policja zajęła się poszukiwaniem sprawcy wypadku, a trzynastolatka trafiła do szpitala, gdzie oprócz obrażeń spowodowanych wypadkiem stwierdzono w jej organizmie… 1,2 promila alkoholu.

Kierowcy za nieudzielenie pomocy poszkodowanej i ucieczkę grozi nawet 12 lat więzienia. Ale karę poniesie także trzynastolatka, ponieważ picie alkoholu przez osobę nieletnią jest niezgodne z prawem. Dziewczynka stanie więc przed sądem rodzinnym, który, jeśli uzna picie alkoholu za przejaw demoralizacji, może ją wysłać do ośrodka wychowawczego nawet na dwa lata.

Podziel się: