Więcej

  Nieznany sprawca potrącił na pasach trzynastolatkę. Dziecko było pijane

  Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 73 w Morawicy, w powiecie kieleckim. Nieznany sprawca potrącił dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię na przejściu i uciekł, nie udzielając jej pomocy.

  Jak informuje portal echodnia.eu, wypadek miał miejsce 27 sierpnia o 20.40. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jechał z Woli Morawickiej w kierunku Bilczy. Tuż przed przejściem dla pieszych wyprzedzał inny pojazd – i zapewne to było powodem potrącenia dziewczynki.

  Policja zajęła się poszukiwaniem sprawcy wypadku, a trzynastolatka trafiła do szpitala, gdzie oprócz obrażeń spowodowanych wypadkiem stwierdzono w jej organizmie… 1,2 promila alkoholu.

  Kierowcy za nieudzielenie pomocy poszkodowanej i ucieczkę grozi nawet 12 lat więzienia. Ale karę poniesie także trzynastolatka, ponieważ picie alkoholu przez osobę nieletnią jest niezgodne z prawem. Dziewczynka stanie więc przed sądem rodzinnym, który, jeśli uzna picie alkoholu za przejaw demoralizacji, może ją wysłać do ośrodka wychowawczego nawet na dwa lata.

  WiadomościNieznany sprawca potrącił na pasach trzynastolatkę. Dziecko było pijane