Niewybuch na placu budowy. Ewakuowano mieszkańców

W Barczewie w województwie warmińsko-mazurskim znaleziono z ów drugiej wojny światowej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych ewakuowano mieszkańców okolicznych budynków, zamknięto również drogę krajową nr 16.

O znalezieniu niewybuchu na placu budowy jednego z ów w miejscowości poinformował na swojej stronie internetowej . W związku ze znaleziskiem i akcją jego usunięcia oraz neutralizacji na sobotę wyznaczono ewakuację okolicznych mieszkańców.

”W dniu 05.12.2020 do godz. 10:00 mieszkańcy następujących ulic w Barczewie: Warmińska, Północna, Osiedle Zielone Wzgórze, Nadrzeczna, Widokowa, Wiejska i Zielona za względu na niebezpieczeństwo będą proszeni o opuszczenie swoich lokali” – przekazał Urząd Miasta.

Jak zapowiadali włodarze miasta, mieszkańcy powrócą do swoich domów ok. godziny 12:00-13:00.

Dodatkowo na czas przeprowadzania akcji usuwania niewybuchu zamknięty został fragment drogi krajowej nr 16. ”Droga krajowa nr 16 będzie zamknięta na odcinku od miejscowości Łęgajny do Barczewa, na wysokości skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 595 w kierunku Jezioran. Wjazd do Barczewa z DK16 nie będzie w tym czasie możliwy. Dla pojazdów poruszających się DK16 na trasie przygotowany będzie objazd drogami krajowymi nr 53 i 57 przez i Biskupiec” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

W akcji usuwania niewybuchu uczestniczyli , policjanci, a także Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSNiewybuch na placu budowy. Ewakuowano mieszkańców