Nielegalni imigranci schowali się wśród świątecznych choinek

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujęli trzech obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli ę Czech z Polską. schowali się w transporcie świątecznych choinek.

Policjanci z Brzegu w województwie opolskim złapali trzech Afgańczyków, którzy nielegalnie znaleźli się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyźni ukrywali się w ciężarówce przewożącej świąteczne drzewka. nie posiadali żadnych dokumentów poświadczających legalny pobyt w Polsce.

Podczas czynności prowadzonych z udziałem tłumacza, potwierdzono dane personalne cudzoziemców. Okazało się, że wszyscy trzej mężczyźni są obywatelami Afganistanu, a do Polski wjechali z terytorium Czech.

Wobec nielegalnych imigrantów wszczęto administracyjne mające na celu wydanie decyzji zobowiązujących mężczyzn do powrotu do Afganistanu.

– W związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy RP przy użyciu podstępu, wobec Afgańczyków wszczęto z art. 264 paragraf 2 kodeksu karnego – poinformował rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej chor. szt. Mościcki.

Podczas przesłuchania mężczyźni usłyszeli i przyznali się do popełnionego przestępstwa. W uzgodnieniu z prokuraturą dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności w wymiarze sześciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

Do czasu wydania decyzji administracyjnej nakazującej opuszczenie terytorium Polski i wyjazdu, zostali umieszczenie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSNielegalni imigranci schowali się wśród świątecznych choinek