Niebezpieczna substancja na drodze. Dziecko zbierało ją do słoika!

fot. arembowski - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

W Ligocie na Śląsku na drodze zauważono rozlaną rtęć. Wezwana straż pożarna szybko usunęła groźną substancję, ale wtedy mieszkańcy powiadomili strażaków, że widzieli dziewczynkę zbierającą rtęć do słoika. Rozpoczęły się poszukiwania dziecka.

Rtęć jest substancją toksyczną i może poważnie zagrozić zdrowiu. Dlatego nie należy jej dotykać gołymi rękami, a tym bardziej zbierać do słoika. Ale ze względu na srebrzystą barwę i nietypowe „zachowanie” rtęć przyciąga uwagę dzieci, które nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa dotykają jej, co często kończy się zatruciem. Wdychanie samych oparów rtęci już jest niebezpieczne, a co dopiero jej dotykanie.

Dlatego, jak informuje Onet, gdy strażacy dowiedzieli się, że dziecko zbierało rtęć z drogi, natychmiast przy pomocy policji i straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęli poszukiwania dziecka. Czas naglił: strażacy zostali powiadomieni o rtęci 6 czerwca, a dziecko miało ją zbierać już dzień wcześniej.

Poszukiwania trwały długo, ale ostatecznie udało się znaleźć dziewczynkę i powiadomić jej rodziców, którzy natychmiast zabrali dziecko do lekarza. Na szczęście nie stwierdzono żadnych śladów zatrucia.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1374489626382212&id=150700558761131

Podziel się: