Niebezpieczna substancja na drodze. Dziecko zbierało ją do słoika!

W Ligocie na Śląsku na drodze zauważono rozlaną . Wezwana szybko usunęła groźną substancję, ale wtedy mieszkańcy powiadomili ów, że widzieli dziewczynkę zbierającą rtęć do słoika. Rozpoczęły się dziecka.

Rtęć jest substancją toksyczną i może poważnie zagrozić zdrowiu. Dlatego nie należy jej dotykać gołymi rękami, a tym bardziej zbierać do słoika. Ale ze względu na srebrzystą barwę i nietypowe “zachowanie” rtęć przyciąga uwagę , które nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa dotykają jej, co często ńczy się zatruciem. Wdychanie samych oparów rtęci już jest niebezpieczne, a co dopiero jej dotykanie.

Dlatego, jak informuje Onet, gdy dowiedzieli się, że zbierało rtęć z drogi, natychmiast przy pomocy policji i straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęli poszukiwania dziecka. naglił: strażacy zostali powiadomieni o rtęci 6 czerwca, a dziecko miało ją zbierać już dzień wcześniej.

Poszukiwania trwały długo, ale ostatecznie udało się znaleźć dziewczynkę i powiadomić jej rodziców, którzy natychmiast zabrali dziecko do lekarza. Na szczęście nie stwierdzono żadnych śladów zatrucia.

#BejmyNEWSNiebezpieczna substancja na drodze. Dziecko zbierało ją do słoika!