Nie zatrzymał się do kontroli, uderzył w radiowóz. Był pod wpływem amfetaminy

30-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W trakcie pościgu zderzył się z radiowozem. W ńcu udało się zatrzymać brawurowego kierowcę, który – jak się okazało – prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Pod wpływem narkotyków byli również dwaj pasażerowie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godziny 14:00 w Nowym Dworze Gdańskim w województwie pomorskim. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli osobowy marki Fiat Punto. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

30-latek siedzący za kierownicą nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli więc w . Podczas ucieczki, kierowca samochodu osobowego zderzył się z radiowozem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Po kilkunastu kilometrach udało się zatrzymać uciekającego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo, zgodnie z podejrzeniami funkcjonariuszy, nie posiadał uprawnień od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wewnątrz samochodu znajdowali się 16-latek i 25-latek. Obaj pasażerowie byli pod wpływem narkotyków. Wszyscy zostali przez ę i przewiezieni na komendę.

Po wykonaniu czynności został zwolniony i przekazany opiekunowi. Jego sprawą zajmie się . Pozostali zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie.

30-letni kierowca usłyszy kierowania pojazdem znajdując się pod wpływem narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także  kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSNie zatrzymał się do kontroli, uderzył w radiowóz. Był pod wpływem amfetaminy