Nauczyciel stanie przed komisją dyscyplinarną za udział w protestach kobiet

Nauczyciel języka polskiego z Tarnowskich Gór w województwie śląskim stanie przed komisją dyscyplinarną. wszczęło wobec nauczyciela po tym, jak Prawa i Sprawiedliwości Barbara Dziuk złożyła oficjalną skargę. Nauczyciel miał uczestniczyć w strajkach kobiet, podczas których używał wulgarnego języka.

Michał Sporoń jest nauczycielem w II Ogólnokształcącym im. Stanisława w Tarnowskich Górach i jednocześnie radnym powiatu tarnogórskiego. Już w listopadzie nauczyciel informował, że grozi mu postępowanie przed komisją dyscyplinarną Kuratorium Oświaty. Powodem miał być udział w strajkach kobiet organizowanych po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Zawiadomienie do Kuratorium złożyła posłanka Barbara Dziuk, która informowała że nauczyciel używał wulgarnych słów, a także zamieszczał obraźliwe treści w mediach społecznościowych. Po wpłynięciu skargi, Kuratorium wszczęło wobec Michała Sporonia.

„Widziałam w tłumie nauczyciela. Agresja tłumu, wulgaryzm i podpalanie zniczy przy głównym wejściu do mojego biura mogły doprowadzić do tragedii. Jest niedopuszczalne, że do takich akcji wykorzystują nieświadomą młodzież i również do nienawiści w stosunku do funkcjonariusza publicznego. Taką postawę należy napiętnować i potraktować z najwyższym wyciągnięciem konsekwencji prawnych” – napisała posłanka w piśmie do kuratora oświaty.

Postępowanie przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty w Katowicach ma rozpocząć się we wtorek, 15 grudnia.

Nauczyciel nie komentował publicznie zarzucanych mu czynów. Oświadczył jedynie, że zarówno 15, jak i 17 grudnia stanie przed komisją i złoży wyjaśnienia w sprawie.

Michała Sporonia będą reprezentowali prawnicy, którzy wcześniej angażowali się w obronę nauczycielek z Zabrza, którym rzecznik dyscypliny zarzucił naruszenie godności nauczyciela. na znak ogólnopolskiego strajku kobiet przyszły do pracy ubrane na czarno.

Nauczycielowi z Tarnowskich Gór grozi nagana, zwolnienie z pracy, a wydalenie z zawodu.

Źródło: dziennikzachodni.pl

#BejmyNEWSNauczyciel stanie przed komisją dyscyplinarną za udział w protestach kobiet