Na egzamin z prawa jazdy wysłał brata. Obaj usłyszeli zarzuty

Młodszy z mężczyzn miał zdawać na kategorii C, ale został przed budynkiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Do egzaminu podszedł w jego imieniu starszy . Teraz obaj odpowiedzą przed sądem.

Egzamin na prawo jazdy kategorii C odbywał się we wtorek w Piotrkowie Trybunalskim. Przed budynkiem pozostał młodszy z braci, który powinien w tym czasie zdawać egzamin. W zamian wysłał swojego starszego brata.

Na egzamin zgłosił się 40-letni mężczyzna podający się za swojego młodszego brata. Przed przystąpieniem do testu, mężczyzna podpisał w imieniu 36-latka wszystkie niezbędne dokumenty.

Zdarzenie wydało się dziwne egzaminatorowi, któremu 40-latek okazał dowód osobisty swojego młodszego brata. O sprawie zawiadomił ę. Chwilę później funkcjonariusze zjawili się w piotrkowskim ośrodku WORD.

– Zdający został i przewieziony do komendy – informowała aspirant Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

40-letni mężczyzna usłyszał posługiwania się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, za co grozi mu kara do lat więzienia.

Drugi z mężczyzn, 36-letni młodszy brat próbował przekonywać ów, że faktycznie on jest starszym z braci i doszło do nieporozumienia.

– Mężczyzna odpowie za wprowadzanie w błąd funkcjonariusza publicznego, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Gajewska.

W toku czynności wyszło na jaw, że 40-latek już w październiku próbował zdać egzamin na prawo jazdy w imieniu swojego młodszego brata. Pomimo iż od kilkunastu lat mężczyzna ma uprawnienia do jazdy ciężarówką, egzaminu nie zdał. Po wykupieniu dwóch lekcji doszkalających, próbował ponownie podejść do egzaminu.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSNa egzamin z prawa jazdy wysłał brata. Obaj usłyszeli zarzuty