Można już składać wnioski na dotację z tarczy branżowej

Od soboty można składać wnioski o dotację w wysokości tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw w ramach tzw. tarczy branżowej. , szacuje, że z tej pomocy skorzysta 240 tys. przedsiębiorców, a łączna kwota wypłaconych pieniędzy wyniesie ok. 1,2 mld zł.

Ministerstwo rozwoju, pracy i technologii uruchomiło wypłatę dotacji dla mikro i małych przedsiębiorców, w kwocie 5 tys. zł. W ramach tzw. tarczy branżowej o dotację mogą ubiegać się właściciel firm z branż: gastronomicznej, kulturalno-rozrywkowej, sportowej, sprzedaży detalicznej,  turystycznej, transportowej, edukacyjnej, cateringowej  oraz usług pralniczych.

Z dotacji mogą skorzystać , którzy na dzień 30 2020 r. nie mieli zawieszonej działalności. Ponadto przychód z tej działalności uzyskany w październiku bądź listopadzie br. powinien być o minimum 40 proc. niższy od przychodu uzyskanego w październiku bądź listopadzie roku ubiegłego.

Dotacje będą wypłacane przez powiatowe urzędy prace po uprzednim złożeniu wniosku drogą elektroniczną.

Na bezzwrotną dotację mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy utrzymają działalność gospodarczą przez kolejne trzy miesiące od dnia dotacji.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSMożna już składać wnioski na dotację z tarczy branżowej