Więcej

  Morawiecki: będą obostrzenia na święta!

  Premier zapowiedział zaostrzenie pandemicznych restrykcji na święta. Powodem jest pojawienie się wariantu Omikron. Szczegóły mają być przedstawione 7 lub 8 grudnia.

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na pewno rząd wzmocni mechanizmy obowiązku szczepień, rozważane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla niezaszczepionych. nadal mamy bardzo dużo zakażeń, a także zgonów, w tym głównie wśród osób niezaszczepionych. Premier podkreślił, że jeśli już zdarzają się zgony osób zaszczepionych, to z reguły są to osoby starsze i dotknięte wieloma chorobami współistniejącymi.

  Wariantu Omikron w Polsce jeszcze nie stwierdzono, ale zdaniem premiera zapewne jednak już tu jest i wkrótce zostanie zdiagnozowany pierwszy pacjent, który został nim zakażony. Dlatego rząd zamierza dyskutować nad wzmocnieniem obostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych. Premier przypomniał też, że nadal najskuteczniejszą metodą walki z koronawirusem są szczepienia, dlatego zachęca wszystkich, którzy się nie zaszczepili, by to zrobili jak najszybciej.

  Mateusz Morawiecki poinformował też, że spotkał się z samorządowcami i żołnierzami znad granicy, z którymi rozmawiał o sposobach skutecznego powstrzymywania migrantów. Jego zdaniem działania służb są coraz bardziej skuteczne, pomagają w tym także zabiegi dyplomatyczne, dzięki którym część migrantów wróciła już do swoich krajów, a część ma wrócić. Premier podkreślił, że granica polsko-białoruska jest teraz także granicą między dyktaturą a demokracją, a miarą suwerenności państwa jest szczelność granicy i zdolność do obrony naszego terytorium.

  Źródło: wp.pl

  WiadomościMorawiecki: będą obostrzenia na święta!