Więcej

  MON: Kolejna próba sforsowania ogrodzenia na granicy. Interweniowały polskie służby (WIDEO)

  Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o przekroczeniu przez migrantów przejścia granicznego w Kuźnicy i zatrzymaniu ich przez żołnierzy, policjantów i straż graniczną.Teraz migranci usiłują sforsować ogrodzenie.

  “Migranci przekroczyli przejście graniczne w Kuźnicy po stronie Białorusi. Zostali zatrzymani przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. Grupa rozpoczęła marsz wzdłuż ogrodzenia” – poinformował MON, prezentując nagranie z akcji.

  Służby czuwające na granicy mają za sobą ciężką noc: ze strony białoruskiej celowano w nich zielonym laserem, prawdopodobnie z zamiarem oślepienia polskich patroli. Przed południem z kolei doszło do do kolejnego ataku na granicę w Kuźnicy. Gdy nie udało im się przedostać na polską stroną, bo zainterweniowały służby, migranci zaczęli marsz wzdłuż ogrodzenia. To grupa licząca kilkadziesiąt osób.

  Jak informuje Straż Graniczna, od początku roku na wschodniej granicy odnotowano prawie 32 tys. prób jej nielegalnego przekroczenia. 3,2 tys. prób miało miejsce w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, a prawie 7,7 tys. we wrześniu.

  WiadomościMON: Kolejna próba sforsowania ogrodzenia na granicy. Interweniowały polskie służby (WIDEO)