Więcej

  Minister Siergiej Szojgu podobno rozmawiał z ministrem obrony Azerbejdżanu

  Minister obrony Rosji od dwóch tygodni nie pojawia się publicznie, a w mediach pojawiła się informacja, że powodem jest zawał serca. Tymczasem ministerstwo obrony Azerbejdżanu właśnie poinformowało o rozmowie swojego szefa z ministrem Szojgu.

  Jak podaje azerbejdżański resort obrony minister Szojgu rozmawiał ostatnio przez telefon z minister obrony Azerbejdżanu Zakirem Hasanowem. Jeśli to prawda, to oznacza, że minister Szojgu nie ma kłopotów ze zdrowiem – albo jego stan poprawił się zadziwiająco szybko.

  “25 marca podczas rozmowy telefonicznej ministra obrony Azerbejdżanu płk gen. Zakira Hasanowa z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu omówiono sytuację na terytorium Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo stacjonują rosyjskie siły pokojowe” – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Republiki Azerbejdżanu.

  Dzień wcześniej zapytany o nieobecność ministra rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, powiedział, że minister po prostu nie ma czasu na aktywność w mediach, bo ma dość kłopotów. Trwa przecież trwa specjalna operacja wojskowa na Ukrainie.

  Ale również 25 marca wieczorem Anton Heraszczenko, minister spraw wewnętrznych Ukrainy, poinformował na Facebooku, że Szojgu miał przejść zawał serca po ostrej reprymendzie od Putina.

  Jakby w odpowiedzi na ten wpis 26 marca Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji opublikowało nagranie z rzekomego spotkania Szojgu z przedstawicielami finansów resortu obrony, które było poświęcone zobowiązaniom i zadaniom budżetowym na ten rok. Podczas spotkania minister zabrał głos i poinformował o zwiększaniu dostaw broni i sprzętu dzięki kredytom.

  Jednak nie wiadomo na pewno, czy spotkanie odbyło się wtedy, kiedy o nim poinformowało ministerstwo – czy tylko wtedy zostało wyemitowane zrobione wcześniej nagranie. Tak naprawdę więc nie będzie wiadomo, co się dzieje z ministrem Szojgu, dopóki się gdzieś nie pojawi na żywo. A to się nie zdarzyło od 11 marca.

  WiadomościMinister Siergiej Szojgu podobno rozmawiał z ministrem obrony Azerbejdżanu