Więcej

  Mieszkaniec Chorzowa wywiesił rosyjską flagę i symbol “Z”. Interweniowała policja

  Mieszkaniec Chorzowa 9 maja, w Dzień Zwycięstwa hucznie obchodzony w Rosji, wywiesił w oknie swojego mieszkania rosyjską flagę, a na szybie nakleił symbol “Z”. Interweniowali chorzowscy policjanci, a dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

  Zdjęcia “dekoracji” mieszkania szybko rozeszły się w mediach społecznościowych i równie szybko zareagowały władze.

  “Dziś rano pojawiła się na jednym z budynków Chorzowa flaga rosyjska, co w połączeniu z litera Z jest jasnym sygnałem o wspieraniu rosyjskiej agresji” – poinformował na swoim Facebooku Marcin Michalik, pierwszy zastępca prezydenta Chorzowa. – “Taka symbolika jest nie tylko skandaliczna biorąc pod uwagę sytuacje na Ukrainie lecz wprost łamie przepisy ustawy o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę z 13.04.2022r. Litera Z pojawiła się na tym oknie już w kwietniu, co spowodowało, że MCZK zgłosiło ten fakt na policję już 26 kwietnia. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie”.

  Zastępca prezydenta poinformował, że o 12.00 flagi już nie było, ale dochodzenie w tej sprawie trwa. W ocenie funkcjonariuszy mężczyzna może zostać oskarżony o złamanie ustawy sankcyjnej, która zakazuje stosowania i używania symboli lub nazw wspierających agresję Rosji na Ukrainę. Za jej złamanie może grozić kara grzywny lub więzienia do dwóch lat.

  https://www.facebook.com/marcin.michalik.35/posts/5252733811455889

   

  WiadomościMieszkaniec Chorzowa wywiesił rosyjską flagę i symbol "Z". Interweniowała policja