Więcej

  Mieszkanie na wynajem w Warszawie. Ta oferta robi furorę!

  Stolica nie jest tanim miastem, jeśli chodzi o mieszkanie, jednak ogłoszenie o wynajmie mieszkania na Targówku zszokowało nawet zaprawionych w bojach najemców warszawskich lokali. Szokująca była nie tylko kwota, ale i zasady opłat…

  O sprawie doniósł “Fakt”, powołując się na facebookowy profil Make Life Harder. To właśnie jego twórcy zamieścili ogłoszenie o wynajmie pewnego mieszkania na Targówku. Zgodnie z treścią ogłoszenia zamieszczonego grzecznościowo (właścicielka nie ma FB i poprosiła o znajomego o zamieszczenie na swoim profilu) do wynajęcia jest trzypokojowe mieszkanie w Warszawie przy stacji metra Trocka. Pokoje są częściowo umeblowane, a mieszkanie niedaleko Uniwersytetu Warszawskiego, według autora ogłoszenia – choć tak naprawdę blisko nie jest, jedynie jest dobry dojazd ze względu na metro. Ogłoszenie jest przeznaczone dla studentów, którzy mogą się tam też zameldować i wprowadzać zmiany.

  Wszystko wygląda jak na razie dobrze – ale z nóg zwala cena wynajmu. Otóż za wynajem mieszkania na 5 lat lat właścicielka chce z góry… 270 tys. zł! “Fakt” zwraca uwagę, że jak się ma takie pieniądze, to nie trzeba już niczego wynajmować, bo można sobie kupić kawalerkę także przy stacji metra, ale w Młocinach. Co prawda ma tylko 17 metrów kwadratowych – ale zawsze to swoje…

  Jednak właścicielka lokalu ma wytłumaczenie i stawki, i żądania zapłaty z góry. Jej zdaniem to jest… wyjątkowo korzystna oferta! Otóż policzyła 4500 zł miesięcznie za wynajem, co rocznie daje 54 000, a przez 5 lat – właśnie 270 000 zł. Gdy się tę kwotę podzieli przez sześciu studentów, by tylu mogłoby zamieszkać w trzech pokojach, to miesięcznie wyniosłoby 750 zł, co według właścicielki nie jest wysoką stawką. Dodatkowym bonusem jest fakt, że przy obecnej inflacji najemca tego mieszkania ma gwarancję, że cena będzie stała przez 5 lat.

  “Pewne 5 lat najmu za stałą cenę (do opłaty nie są wliczone media). Paczka zdecydowanych studentów i gwarancja mieszkania?” – tak kończy się to dość nietypowe ogłoszenie.

  WiadomościMieszkanie na wynajem w Warszawie. Ta oferta robi furorę!