Miedwiediew znów grozi trzecią wojną światową. „Tylko spróbujcie sięgnąć po Krym”

fot. Government.ru, CC BY 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

Jeśli Ukraina wstąpi do NATO i zacznie przywracać Krym pod swoją kontrolę, to może się to skończyć trzecią wojną światową. Tego zdania jest Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie deputowany.

Jak informują „Nowości Donbasu” powołując się na rosyjskie „Argumenty i fakty”, Miedwiediew stwierdził, że wejście Ukrainy do NATO jest dla Rosji znacznie bardziej niebezpieczne niż wejście Szwecji czy Finlandii, bo grozi eskalacją sporów terytorialnych.

– Każda próba sięgnięcia po Krym to wypowiedzenie wojny naszemu krajowi – mówił Miedwiediew. – I jeśli robi to kraj wchodzący do NATO, to oznacza konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim, trzecią wojnę światową i totalną katastrofę.

Miedwiediew podkreślił też, że dla Rosjan Krym jest „na zawsze” częścią Rosji.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych już jakiś czas temu poinformowało, że to Unia Europejska i NATO zmontowały sojusz, by walczyć z Rosją. To, że Rosja pierwsza, bez powodu i łamiąc wszystkie wcześniej podpisane traktaty, napadła na Ukrainę, a wcześniej zajęła Krym i Donbas – dla ministerstwa nie ma znaczenia.

Podziel się: