Mężczyzna zatrzymany za kradzież psa

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży psa sprzed sklepu. był . Grozi mu kara do lat pozbawienia wolności.

W piątek ok. godziny 15:00 dyżurny gdańskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży psa rasy berneński pasterski. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. Podczas rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili, że właściciel psa wyszedł z czworonogiem na spacer. W pewnym momencie przywiązał go do słupka przed sklepem, w którym postanowił dokonać zakupów.

Po wyjściu ze sklepu, psa już nie było. Pokrzywdzony przyznał, ze tuż przed wejściem do sklepu zaczepił go nieznany mężczyzna, który prosił o .

W toku dalszych czynności udało się odnaleźć świadka, który widział jak podejrzany odwiązał i zabrał psa. Udało się również sporządzić rysopis poszukiwanego zwierzęcia.

Policjanci udali się w stronę dworca, gdzie chwilę wcześniej zauważyli mężczyznę spacerującego z psem tej samej rasy. Podejrzany na widok funkcjonariuszy próbował przejść na drugą stronę ulicy i schować się za zaparkowanymi samochodami.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli. Sprawdzenie tożsamości podejrzanego potwierdziło przypuszczenia, że jest złodziejem psa.

Mężczyzna został i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Badanie wykazało obecność 2,5 promila alkoholu w organizmie podejrzanego.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSMężczyzna zatrzymany za kradzież psa