Matka, która obcięła synowi palec usłyszała zarzuty

45-letnia kobieta, która obcięła swojemu 4-letniemu synowi usłyszała spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się również .

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 9 grudnia w godzinach nocnych w jednej z miejscowości na terenie gminy Dolice w województwie zachodniopomorskim. Podczas imprezy alkoholowej, 4-letni przytrzasnął sobie palec tapczanem. wpadła w panikę i w celu oswobodzenia ręki dziecka użyła nożyczek, którymi obcięła chłopcu palec. 4-latek trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a lekarze przyszyli chłopcu utracony palec.

Jak poinformowała policja, podczas zdarzenia chłopca miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

– Zdarzenie miało charakter nieumyślnego postępku. 45-letnia kobieta pod wpływem alkoholu, w warunkach słabej widoczności, podjęła próbę oswobodzenia zaklinowanego palca chłopca, co doprowadziło do odcięcia kciuka – przekazała Ewa Obarek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się oraz kontaktu z określonymi osobami, a także zakaz opuszczania kraju.

Za spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, 45-letniej kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo zwróciła się do sądu rodzinnego o sprawdzenie sytuacji rodzinnej 4-letniego chłopca. Niewykluczone, że zostanie objęta opieką kuratora.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSMatka, która obcięła synowi palec usłyszała zarzuty