Mariupol: Rosjanie stracili tysiące żołnierzy w walce o miasto

Mariupol, Azowstal fot. Pułk Azow

Mimo stałego ostrzału pozycji pułku Azow przez Rosjan w kombinacie Azowstal obrońcy nadal walczą – i zadają poważne ciosy napastnikom. Według danych pułku Azow Rosjanie stracili w Mariupolu 6 tysięcy, w tym jednego generała, 78 czołgów i ponad sto pojazdów opancerzonych.

Pułk Azow nadal walczy w kombinacie Azowstalu, ostatnim bastionie obrony ukraińskiej w Mariupolu. Mimo nieustannych rosyjskich ostrzałów i nalotów bombowych zdołali podsumować straty, jakie poniosło rosyjskie wojsko podczas walk w Mariupolu.

https://twitter.com/Polk_Azov/status/1525485540447076357

Według wyliczeń pułku, jak poinformował kapitan Światosław Palamar, zastępca dowódcy Pułku Azow, Rosjanie stracili już sześć tysięcy swoich żołnierzy w tym jednego generała. Zniszczyli też 78 rosyjskich czołgów i ponad 100 pojazdów opancerzonych. I to wszystko mimo tego, że rosyjska armia ma kilkakrotną przewagę liczebną nad obrońcami. Obecnie w Mariupolu walczy około 14 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Palamar zastrzegł też, że zabitych wrogów i zniszczonego sprzętu może być więcej, ale w obecnej sytuacji nie są w stanie zweryfikować wszystkich danych.

Podziel się: