Loty z Wielkiej Brytanii zostają zawieszone

”Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa” – poinformował Piotr Mueller.

W niedzielę późnym wieczorem rzecznik rządu poinformował w mediach społecznościowych o wprowadzeniu zawieszenia ów z Wielkiej Brytanii do Polski.

Kilka minut po północy Adam Niedzielski informował, że wydał ”dyspozycje Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, aby od poniedziałku ”wykonywać każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała” z Wielkiej Brytanii.

https://twitter.com/a_niedzielski/status/1340796113075494913

Zawieszenie lotów jest związane z wykryciem nowej odmiany koronawirusa, która rozprzestrzenia się znacznie szybciej poprzednia. Wcześniej połączenia lotnicze w zakresie przylotów z Wielką Brytanią zawiesiły , , , , , Bułgaria i Kanada.

O wykryciu nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 poinformował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock już 14 grudnia. Ponad 6 tys. zakażeń potwierdzono w południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Jak podała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dziewięć przypadków zakażenia nowym wariantem wirusa zanotowano w Danii, a pojedyncze przypadki zostały potwierdzone w Holandii i Australii.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSLoty z Wielkiej Brytanii zostają zawieszone