Więcej

  Krystyna Pawłowicz o opozycji: “zdrajcy, błagajcie o wybaczenie”

  Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, oskarżyła opozycję o “wspólny z Putinem i Łukaszenką atak na granicę” i nakazała jej na kolanach błagać o wybaczenie.

  Pawłowicz w serii wpisów na Twitterze skomentowała sytuację na granicy polsko-białoruskiej: podziękowała żołnierzom i strażnikom granicznym czuwającym na granicy za ich zaangażowanie. Skrytykowała też wypowiedź abp. Gądeckiego, który zaapelował o pomoc migrantom i modlitwę o pokój na wschodniej granicy. Zdaniem Krystyny Pawłowicz arcybiskup powinien nawoływać do modłów za Polaków zaatakowanych przez migrantów i ich rodziny, a także za żołnierzy broniących granicy.

  Tradycyjnie dostało się opozycji: bo to ona, zdaniem Krystyny Pawłowicz, jest odpowiedzialna za ataki na Polskę razem z Łukaszenką. “Na kolana, zdrajcy, błagajcie o wybaczenie” – napisała.

  Przypomnijmy, że hybrydowy atak na polska granicę nasilił się 8 listopada. Grupa – najpierw kilkuset, a później kilku tysięcy migrantów, według informacji straży granicznej – ruszyła na granicę w okolicy Kuźnicy Białostockiej. Migranci byli pilnowani przez służby białoruskie z psami i kierowani w stronę Polski. Tu kijami zniszczyli zasieki na granicy, chcąc przedostać się do Polski, a polskie służby w odpowiedzi na agresję migrantów użyły gazu.

  Na terenie przygranicznym nadal obowiązuje stan wyjątkowy, więc wszystkie informacje pochodzą od straży granicznej. Media nie mogą relacjonować sytuacji na granicy ze względu na obowiązywanie stanu wyjątkowego na granicy.

  WiadomościKrystyna Pawłowicz o opozycji: "zdrajcy, błagajcie o wybaczenie"