Kradzież i rozbój. Zatrzymano 48-latka

Policjanci z Chojnowa w województwie śląskim zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. 48-latek ukradł przęsła ogrodzeniowe, a następnie groził śmiercią właścicielowi skradzionego mienia. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci w wydziału prewencji w Chojnowie otrzymali zgłoszeni o kradzieży przęseł ogrodzeniowych. Właściciel, który zaalarmował funkcjonariuszy przekazał, że do zdarzenia doszło  na terenie gminy , a pokrzywdzony jedzie za złodziejem. We wskazane miejsce skierowano patrol policji.

Po dojechaniu na miejsce policjanci zastali sprawcę, który groził poszkodowanemu maczetą i wykrzykiwał pod jego adresem wulgaryzmy. Funkcjonariusze obezwładnili agresywnego 48-latka i odebrali mu , które zostało zabezpieczone przez mundurowych.

Policjanci ustalili, że groził poszkodowanemu śmiercią oraz uszkodzeniem jego pojazdu.

48-latek nie chciał podać policjantom swoich danych osobowych myśląc, że w ten sposób uniknie kary za popełnione przestępstwo.

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że 48-letni mieszkaniec gminy Chojnów jest przez Rejonowy w Bolesławcu celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa przeciwko mieniu.

został i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradzione przęsła ogrodzeniowe zostały przekazane właścicielowi.

Źródło: .pl

#BejmyNEWSKradzież i rozbój. Zatrzymano 48-latka